Skip to content

Co je to WINEPUNK?

Winepunk je koncert pro jednoho člověka a dary přírody.

DSC01827

Starám se o opuštěné sady, které kupují spekulanti s půdou, ale ovoce tam padá na zem. Z jablek vyrábím cider, mošty a z vlastních kvasů si nechávám pálit calvados, který dále používám v tvůrčím procesu. Do kořalky nakládám višně a trnky, dost calvadosu končí taky v dlouho vařeném jablečném moštu.

víno

V lesích Karlštejnska chovám třicítku včelstev, z jejichž medu vzniká voňavá medovina. Celé medové plástve používám k doslazování některých dobrot. Ty zrají buď ve skleněných demižonech nebo v kameninových amforách. Nikam se tu nespěchá.

vcely

Na na bývalých viničních stráních nedaleko hradu jsem vysadil vinici Číro. Ve společné výsadbě tu zakořeňuje Pinot noir, Savagnin, Tramín, Chardonnay, Pinot Gris a další odrůdy, které tu mají historický smysl. Než se vinohrad dostane do plodnosti, hrozny na svoje vína nakupuju od Richarda Stávka z Němčiček, Jaroslava Osičky z Velkých Bílovic a Jana Matouška ze Slaného. Starám se o část Modřanské vinice, která je vynikajícím příkladem toho, že i v Čechách se dají dělat charakterní a skvělá vína. Většina vín zraje v dubových sudech od Fryzelků, kameninových amforách nebo skleněných demižonech.

superpommeau V punkovém sklepě ročně vzniká asi 800 litrů vín a macerátů. Jsou to naprosto miniaturní šarže, často po dvaceti nebo třiceti litrech. U vín mi nezáleží na odrůdách, ale na místě původu hroznů. Jednu vinici sbírám bez ohledu na odrůdy společně, často i ve směsi modrých a bílých hroznů. Vznikají vína zvláštních barev a vůní, která vynikajícím způsobem odrážejí terroir.  vinohrad

Část produkce má svůj původ ve sběračství. Pronajaté a zanedbané pozemky bývají plné trnek, bezu a dalších vynikajících plodů, se kterými se výborně pracuje.

trnky

Většina toho, co ve sklepě vznikne, je na prodej. Buď ze dvora nebo v rámci rozvozu po Praze a okolí. Rovozy jsou většinou dva do roka. Jeden v listopadu nebo v prosinci, druhý v dubnu nebo v květnu. Pokud chcete zařadit do databáze těch, kterým o rozvozech dávám vědět, napište mi na ondra@winepunk.cz

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS